Usługi wydawnicze

Wydawnictwo Pisane oferuje kompleksowe usługi wydawnicze zarówno dla firm jak i autorów indywidualnych. Wydanie książki składa się z wielu etapów, które łączą się w proces wydawniczy. Na każdym z nich możemy wesprzeć Ciebie lub Twoją firmę. Poniżej lista usług, które wykonujemy w ramach komercyjnej współpracy wydawniczej.

Potrzebujesz okładki dla swojej książki lub e-booka? Nie masz pomysłu na ciekawą okładkę, która dobrze oddałaby zawartość książki? A może wręcz przeciwnie, masz w głowie jakiś pomysł i potrzebujesz kogoś, kto go zwizualizuje? Trafiłeś w dobre miejsce! Zapraszamy do zapoznania się z naszą ofertą dotyczącą okładek książek.

Korekta książki to jeden z najważniejszych etapów procesu wydawniczego, dlatego nie można go zaniedbywać albo pomijać. Podczas korekty treść sprawdzana jest pod kątem wszelkich błędów stylistycznych, gramatycznych i ortograficznych, które mogłyby zniechęcić czytelnika do napisanej przez Was książki. Jeśli potrzebujecie korekty dla swojej książki zachęcamy do zapoznania się z ofertą Wydawnictwa Pisanego.

Redakcja książki to etap, w trakcie którego wyłapane powinny zostać wszelkie błędy logiczne, niespójności w fabule czy w chronologii wydarzeń. Zadaniem redaktora jest również sprawdzenie książki pod kątem poprawności stosowania nazw własnych, imion bohaterów czy miejsc w których dzieje się akcja. Skontaktuj się z nami, jeśli potrzebujesz usług redaktorskich.

Ilustracje z pewnością stanowią wartość dodaną do wydawnictwa. W przypadku niektórych gatunków literackich jak książki dziecięce czy poezja są one wręcz pożądane. Pięknie wykonane ilustracje przez doświadczonego artystę potrafią wzbogacić pracę autora książki. Zapraszamy do zapoznania się z ofertą w zakresie przygotowania ilustracji do książek.

Skład i łamanie to kolejne nieodłączne elementy procesu wydawniczego. Zanim książka ujrzy światło dzienne, niezależnie od tego czy jest to wydawnictwo drukowane czy wydane w formie e-booka musi zostać przygotowany skład i łamanie. Następują one już po redakcji i korekcie i zawierają przygotowanie ostatecznej wersji tekstu (marginesy, czcionkę, numerację stron) dzięki czemu ma on przyjemną formę dla czytelnika.

Konwersja e-booka do formatów EPUB i MOBI, a także PDF, czyli możliwych do odtworzenia na urządzeniach typu czytniki e-booków czy tablety jest końcowym etapem procesu wydawania e-booka. Obecnie wiele książek wydawanych jest wyłącznie w formie elektronicznej, co niesie za sobą wiele zalet. Jeśli potrzebujesz pomocy przy wykonaniu konwersji do formatów EPUB czy MOBI zapraszamy do kontaktu.

Profesjonalna recenzja książki jest ważnym krokiem przed podjęciem decyzji o rozpoczęciu procesu wydawniczego. Podczas niej recenzent wczytuje się w przekazany mu tekst i ocenia pod kątem wielu aspektów (mocne i słabe strony fabuły, styl autora), a także przekazuje cenne wskazówki odnośnie samej treści. Recenzji może być poddana zarówno książka fabularna (powieść, romans, science ficition), jak i poezja czy reportaże.